5V RS485 High accuracy external temp. & humidity probe for WS1 Pro, 5M, USB plug
U-B_TH35S-B-5M-R-USB. UbiBot Temperatur og relativ luftfugtigheds probe med 5 m ledning og USB-Micro stik, for WS1-serien. Større nøjagtighed.
343,75 DKKInkl. moms
På lager
På lager (kan bestilles som restordre)
Fri fragt på ordrer
over 599 DKK
30 dages returret
40 års erfaring
Godkendt af fødevarestyrelsen
Smileyordning
Beskrivelse
Sensorer for temperatur og relativ luftfugtighed i en og samme samme probe model U-B_TH30S-B.
- Produkt introduktion
- Dette produktet er en ekstern temperatur og luftfuktighedsføler som passer til de trådløse dataloggere i WS1 Pro serien.
Der er her tale om en vandtæt og særdeles robust probe som samtidig med et stort måleområde også har en stor målenøjagtighed. Føleren har en temperaturnøjaktighet på ±0,3°C og den kan måle temperaturer fra -40°C til +80°C. Målenøjagtigheden for relativ luftfugtighed er på ±2% med et måleområde fra 0 til 100%RH.
Føleren leveres med et 3 meter langt kabel.
Produkt dimensioner
- Størrelsen på denne kombinerede måleprobes målehoved er som vist på billedet herunder.

Tekniske specifikationer
- Tekniske specifikationer for U-B_TH30S-B Proben:
| Temperatur måleområde | –40°C til +80°C |
| Temperatur måleopløsning | 01°C |
| Temperatur målenøjagtighed | ±0,3°C ved 25°C |
| Fugt måleområde | 0 til 100% |
| Fugt måleopløsning | 01%RH |
| Fugt målenøjagtighed | ±2% RH ved 60%RH |
| Power Supply | 5 Volt til 12 Volt |
| Indre Chip | Swiss SENSIRION SHT30 |
| Måleprobe-hoved materiale og mål | PE + Rustfri stål Ø15 x 75 mm |
| Kompatible datalogger modeller | WS1 Pro serien |
| Lednings længde | 3 meter |
| Lednings form | Rund Ø4 mm |
| Output interface | RS485 |
| Tilslutnings stik | USB Micro stik. |
Relaterede varer
1 to 6 audio plug splitter, for GS1
UbiBot 1 til 6 Audio Jack-stik splitterkabel GS1-serien.
På lager
Temp. probe med 3 m flad ledning for WS1 & WS1-Pro, USB stik, IP67
U-B_DS18B20-3M-F-USB, en vandtæt ekstern temperaturføler (-55ºC til 125ºC).
På lager
WiFi Data Logger with Temperature, Humidity and ambient light sensors. No LCD display
U-B_WS1-A. Fleksibel datalogger med support for eksterne prober. Gratis cloud.
På lager
Solar Cell Panel for GS1, for outdoor use
UbiBot solcellepanel med Audio jack-stik for GS1-serien.
På lager
Multifunktions trådløs datalogger for WiFi eller SIM-kort kommunikation
U-B_WS1-Pro. Med LCD Display. Eksterne prober kan tilkøbes.
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 950,00 DKK
Inkl. moms
5V RS485 Soil Temperature & Miosture probe for WS1 Pro; 3M lead, USB plug
UbiBot Soil-Moisture og Temperatur probe with USB-micro stik.
På lager
5V RS485 Wind speed sensor for WS1 Pro; USB plug
U-B_Windsp-Sensor-USB. UbiBot vindstyrke sensor med Micro USB stik for WS1 Pro serien.
På lager
5V RS485 Windspeed sensor for SP1, GS1 series; GS1-1DS are not supported; Audio plug
U-B_Windsp-Sensor-Audio. UbiBot vindstyrke sensor med Audio jack-stik for GS1-serien.
På lager
