Fri fragt på ordrer
over 599 DKK
30 dages returret
40 års erfaring
Godkendt af fødevarestyrelsen
Smileyordning
Beskrivelse
EL-Wireless-Alert-DC Dør-kontakt alarm enhed.
- Brugerkonfiguerbarre alarmer for om en dør er åben eller lukket eller for begge dele
- Alarm-forsinkelse kan opsættes for at undgå unødige alarmer
- Brugervalgt alarm-meddelelse
- Sender e-mails alarmer samt planlagte status rapporter
- Blinkene alarm-indikator (lysdiode) på enheden
- Tilsluttet via WiFi
- Nem opsætning af den gratis mobil-telefon app
- 2 års batterikapacitet
- Kræver ingen abonnement eller øvrige løbende udgifter
- Inkluderer dobbeltklæbende tape-puder til nem montage
En lille, smart, simpel og billig enhed, som kan sende en e-mail hvis en bestemt dør er blevet åbnet/lukket, eller hvis den har været åben/lukket i for lang tid.
Denne nye trådløse dør-kontakt sensor er specielt beregnet til dette formål.
Det som er specielt ved denne enhed er, at den ikke har en decideret data-memory. Den holder blot øje med kontaktens tilstand, og så sender den en e-mail hvis noget er galt.
Disse data vil enheden så rapporterer via e-mail med det tidsinterval som brugeren selv vælger. F.eks. en gang om dagen, eller en gang om ugen, …. Men hvis der inden da opstår en situation som kræver en alarmering så vil den naturligvis straks sende en e-mail.

EL-Wireless-Alert enheden styres via en gratis app og kræver ingen månedlige abonnementer.
Alle de øvrige data (mål vægt nøjagtighed m.v). kan ses i databladet.
(Datablades findes under “Yderligere informationer” herunder!)
Tekniske specifikationer
Specifikationer:
| Temperaturområde | -18 til +54°C |
| Dørsensorens rækkevidde | 0 til 20 mm |
| Mulige alarm-tilstande | Åben / Lukket / Begge dele |
| Mulig alarm-forsinkelse | 1 minut til 12 timer (bruger valgbar) |
| Anvendelsesområde | Til indendørs brug |
| Batterier | 2 x 1,5V Alkaline AAA (medfølger) |
| Batterilevetid | 2 år |
| WiFi | WPA/WPA-2 Personal - 802.11bgn (2,4GHz) |
| Produktets mål | 69 x 32 x 22 mm |
| Kontakt-sensorernes mål | 66 x 13 x 26 mm ledningslængde: 350 mm |
Relaterede varer
Mini dataloggere for lager temperaturer + kølere og frysere
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 181,88 DKK
Inkl. moms
USB Data logger with 0-30V dc input
USB Spændings datalogger inkl. PC software
På lager
EL-SIE-2 og 2+USB baseret temperatur, fugt og dugpunkts datalogger med høj nøjagtighed
USB-baseret temperatur og fugt datalogger med høj nøjagtighed. Ingen software skal installeres!
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 912,50 DKK
Inkl. moms
USB-temperatur datalogger inkl. PC software
På lager
Temperature USB data logger, no software required, multi platform
USB-baseret temperatur datalogger med høj nøjagtighed. Ingen software skal installeres!
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 868,75 DKK
Inkl. moms
Mini dataloggere for temperatur OG fugt ! Køl / frys / lager / .....
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 286,25 DKK
Inkl. moms
IP67 Bag for Cold Chain data logger EL-CC-1
5 stk. vandtætte poser til brug for EasyLog dataloggere.
På lager
USB-baseret temperatur fugt og tryk datalogger med ekstra høj nøjagtighed. Ingen software skal installeres!
På lager
