Fri fragt på ordrer
over 599 DKK
30 dages returret
40 års erfaring
Godkendt af fødevarestyrelsen
Smileyordning
Beskrivelse
- Temperatur måleområde: fra -30 til +80°C
- Målenøjagtighed: ±0,2°C Typisk
- Måleopløsning: 0,1°C
- Anvendelsestemperatur: fra -30 til 80°C
- Loggefrekvens: Valgbar, imellem 10 sek. og 1 time
- Valgbarre temperatur alarmgrænser
- Vand/støv tæthedsgrad: IP67
- Kalibreringscertifikat kan tilkøbes. MEN, dette vil forlænge leveringstiden med ca. 3 uger.
- Logge hukommelse: Plads til over 250.000 temperatur-logninger, i en eller flere logninger, for op til 1 år.
EL-GFX dataloggere har knapper til start, stop og genstart samt en grafisk LCD skærm med skærmmenuer.
LCD skærmen giver realtidsanalyse af de loggede data, enten som et dataresumé eller som en graf, der opdateres efterhånden som nye data tilføjes.
Flere datalogningssessioner kan gemmes på enheden, klar til upload til en pc på et senere tidspunkt.
Den har brugerprogrammerbare hørbare temperatur-alarmgrænser med meget synlige konfidens-/alarm-LED’er.
EasyLog-softwaren muliggør hurtig konfiguration og dataoverførsel via USB-porten.
Leveres med to batterier, magnetisk monteringsklip og Micro USB-kabel.
Produktets kabinet er IP67/NEMA 4X beskyttet.
Tekniske specifikationer
| Temperatur måleområde | -30 til 80°C |
| Målenøjagtighed | ±0,2°C Typisk |
| Måleopløsning | 0,1°C |
| Logge frekvens | 10 sek. til 1 time (Valgbar) |
| Data hukommelse (Antal logninger) | 252928 |
| Metoder til start af logningen | Straks, Forsinket, via start knap, via trigger |
| Temperatur grænser | High og Low alarmer kan frit vælges |
| Anvendelsestemperatur | -30 til +80°C |
| Batterier | 2 stk. 3,6V ½ AA (medfølger) |
| Batteri levetid | 1 år (ved 25°C, 1 min. loggefrekvens, og LCD off) |
| Vand / Støv tæthedsgrad | IF67 |
| Medfølger i pakken | Batterier, USB kabel og magnetisk monteringsbeslag |
| PC Software | EasyLog software (downloades gratis) |
| Dimensioner | 88 x 48,5 x 30,5 mm |
Relaterede varer
ETI-294-900 (uden probe), ETI-294-940 (20mm probe), ETI-294-930 (50mm probe), ETI-294-931 (100mm probe), ETI-294-932 (150mm probe), ETI-294-933 (200mm probe).
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 1.700,00 DKK
Inkl. moms
901620-00, 1 channel Temp Data Logger
Robust vandtæt Thermocouple temperatur datalogger i aluminiums hus. Inkl. NIST kalibreringscertifikat
I restordre
901520-00, RTD based Temperature Recorder
Temperaturlogger for ekstern RTD sensor med STOR memory, inkl. kalibreringscertifikat
På lager
Datalogger med indbygget USB stik inkl. PC software
På lager
ETI-297-121 (TC Type K), ETI-297-721 (TC Type T).
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 2.006,25 DKK
Inkl. moms
MaT-MicroTemp100 Miniature Submersible Temperature Data Logger
MicroTemp100 Temperatur datalogger
Tåler op til 100°C.
I restordre
Novus-FieldLogger uden display (8812120000/8812120004)
NOVUS FieldLogger, 8 analoge kanaler, 8 digitale, alarm/relæ udgange og virtuelle kanaler
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 9.225,00 DKK
Inkl. moms
900088-00, Egg Temp Data Logger
Temperatur datalogger udformet som æg
I restordre
