EL-MOTE-TH/TH+ Cloud-baseret fugt og temperatur datalogger, med høj/ekstra høj nøjagtighed
WiFi temp. datalogger med 2 stk. nøjagtige/ekstra nøjagtige eksterne sensorer
1.325,00 DKK – 1.681,25 DKKInkl. moms
I restordre (Forventet leveringstid ca. 14 dage)
Fri fragt på ordrer
over 599 DKK
30 dages returret
40 års erfaring
Godkendt af fødevarestyrelsen
Smileyordning
Beskrivelse
EL-MOTE-TH/TH+ WiFi datalogger til fugt- og temperatur- logning.
Serien af trådløse EL-MOTE dataloggere udmærker sig ved at kunne logge direkte til den specielle sky (EasyLog Cloud) som gør det muligt at checke de loggede data hvor som helst i verden når bare der findes en internetforbindelse.
EL-MOTE serien fungerer således ligesom de øvrige (sorte) dataloggere fra Corintech men UDEN display hvilket gør dem billigere men mindst lige så nøjagtige.
Generelt for alle modellerne i denne serie af MOTE dataloggere er følgende egenskaber:
- WiFi funktionalitet. Trådløs forbindelse til PC via WiFi
- Nem opsætning via den medfølgende PC software
- De loggede data kan ses hvor som helst på internettet via et Corintech Easy-log cloud-abonnement.
- Visning af mange loggeres data via samme program inkl. grafisk visning.
- Overholder 802.11b (2,4 GHz)
- Den interne hukommelse lagrer alt selv hvis WiFi forbindelsen mistes midlertidigt
- Kan logge videre i op til 30 dage hvis WiFi forbindelsen forsvinder (ved en loggefrekvens på 10 sek.)
- Tæthedsgrad: IP67
- Konfiguerbarre alarmer for for høje og for lave værdier
- Indikator for WiFi signalstyrke.
- Kan strømforsynes via USB porten
- Vægbeslag medfølger
- Supporterede sikkerhedsprotokoller: WEP WPA/WPA2 – PSK
Når en EL-MOTE-TH/TH+ ordres så indeholder boksen:
1 x EL-MOTE-TH/TH+ logger
1 x EL-MOTE væg beslag
4 x 1,5V AA Batterier
1 x EL-SP-TH/TH+ Probe
Mulige tilkøb:
1 x EL-MOTE-PSU DC strømadapter
1 x EL-Probelead-option – Til sikker indføring af probeledning i køleskab/fryser.
Tekniske specifikationer
| Batteri levetid | 2 år (afhængig af logge- og transmissions- frekvens) |
|---|---|
| Batteri type | 4 x 1,5V AA batterier (medfølger) |
| Temperatur-måleområde | -30°C til 80°C |
| Temperatur-opløsning (EL_MOTE-TH) Temperatur-opløsning (EL_MOTE-TH+) | 0,1°C (ved 25°C) 0,01°C (ved 25°C) |
| Temperatur nøjagtighed (EL_MOTE-TH) Temperatur nøjagtighed (EL_MOTE-TH+) | ±0,3°C (+5 til +60°C), ±0,8°C (-20 til +60°C) ±0,2°C (+5 til +60°C), ±0,8°C (-20 til +60°C) |
| Relativ luftfugtigheds måleområde | 0 til 100 %RH |
| Relativ luftfugtigheds opløsning (EL-MOTE-TH) Relativ luftfugtigheds opløsning (EL-MOTE-TH+) | 1 %RH 0,1 %RH |
| Relativ luftfugtigheds nøjagtighed (EL-MOTE-TH) Relativ luftfugtigheds nøjagtighed (EL-MOTE-TH+) | ±2,0 %RH (20 til 80 %RH), ±5,0 %RH (0 til 100 %RH) ±1,8 %RH (20 til 80 %RH), ±4,0 %RH (0 til 100 %RH) |
| USB strømforsynings spænding | 5 Vdc (4,5V - 5,5V) |
| Tæthedsgrad (vand/støv) | IP 67 |
| Logge frekvens (vælges af brugeren) | 10 sek. til 12 timer |
| Transmissionsperiode (vælges af brugeren) | 1 min. til 24 timer |
| Datalogger dimensioner | 93 x 93 x 32 mm |
| Probe dimensioner | 37 x 12 x 8 mm |
| Probe ledningslængde | 2000 mm |
Relaterede varer
WiFi baseret trådløs rumtemperatur og fugt alarmenhed, med intern sensor
EL-Wireless-Alert-TH. Mini trådløs temperatur/fugt WiFi sensor. Sender alarm/advarsels e-mails.
På lager
WiFi baseret trådløs dør-kontakt alarmenhed, med ekstern DC probe
EL-Wireless-Alert-DC. Mini trådløs dørkontakt WiFi sensor. Sender alarm/advarsels e-mails.
På lager
USB-temperatur datalogger inkl. PC software
På lager
Pad-Thermometer with connector for external TC probe
Datalogger-Termometer med "Touch" skærm Inkl. PC software ...
I restordre
USB Data logger with sensor for 0-300 ppm CO
CO USB-datalogger med intern sensor, inkl. software
På lager
WiFi Data logger with internal temperature and Humidity sensors
WiFi temperatur + fugt datalogger med interne sensorer
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
1.325,00 DKK – 1.681,25 DKKInkl. moms
USB Data logger with sensor for 3-1000 ppm CO
CO USB-datalogger med intern sensor, inkl. software
I restordre
High accuracy WiFi vaccine monitoring Data logger with Glycol bottle probe
WiFi temperatur datalogger ekstra nøjagtig med ekstern sensor + alarm med lys og lyd.
I restordre
