Fri fragt på ordrer
over 599 DKK
30 dages returret
40 års erfaring
Godkendt af fødevarestyrelsen
Smileyordning
Tekniske specifikationer
| Temperatur måleområde | -35 til +80°C |
| Temperatur måleopløsning | 0,5°C |
| Temperatur målenøjagtighed | ±0,55°C typisk (5 til 60°C) |
| Fugt måleområde | 0 til 100% |
| Fugt måleopløsning | 0,5%RH |
| Fugt målenøjagtighed | 2,25%RH typisk (fra 20 til 80%) |
| Dugpunkts nøjagtighed | 1,7°C typisk (-35 til 80°C 40 til 100%RH) |
| Loggefrekvens | Valgbar fra 10 sek. til 12 timer |
| Status indikatorer | Rød og grøn lysdiode |
| Batteriforbrug | 3 år (ved 25°C og 1 min. loggefrekvens) |
| Batteritype | 1 stk. 3,6V ½ AA (medfølger!) |
| Antal logninger | 16382 |
| Logger start | Øjeblikkeligt eller forsinket |
| Alarm muligheder | Bruger valgbarre høj/lav |
| PC software | Medfølger (downloades) |
| Dimensioner | 108 x 25 x 22 mm. |
| Tæthedsgrad | IP67 |
| Medfølgende tilbehør | Vægbeslag |
Relaterede varer
IP67 Bag for Cold Chain data logger EL-CC-1
5 stk. vandtætte poser til brug for EasyLog dataloggere.
På lager
USB Data logger with sensor for 3-1000 ppm CO
CO USB-datalogger med intern sensor, inkl. software
I restordre
EL-USB-5/5+ USB baseret Event datalogger
Event Count og State datalogger inkl. PC software
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 743,75 DKK
Inkl. moms
WiFi baseret trådløs dør-kontakt alarmenhed, med ekstern DC probe
EL-Wireless-Alert-DC. Mini trådløs dørkontakt WiFi sensor. Sender alarm/advarsels e-mails.
På lager
Pad-Thermometer with connector for external TC probe
Datalogger-Termometer med "Touch" skærm Inkl. PC software ...
I restordre
Temperature USB data logger, no software required, multi platform
USB-baseret temperatur datalogger med høj nøjagtighed. Ingen software skal installeres!
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 868,75 DKK
Inkl. moms
WiFi Data logger with internal temperature and Humidity sensors
WiFi temperatur + fugt datalogger med interne sensorer
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
1.325,00 DKK – 1.681,25 DKKInkl. moms
WiFi Data logger with Dual connector for external TC probe
WiFi datalogger med 2 stk. Thermocouple indgange
På lager
