Fri fragt på ordrer
over 599 DKK
30 dages returret
40 års erfaring
Godkendt af fødevarestyrelsen
Smileyordning
Beskrivelse
Præcitions gitter-overfladeprobe Thermocouple Type-K Vinklet model.
Denne overfladetemperaturprobe anvender et fladt gitter som målesensor hvilket sikrer både hurtige og præcise afmålinger og begrænsning af varmetab.
Responstid er mindre end 05 sekund.
Temperaturspænd: -75°C til +250°C.
Dimensioner: Ø15mm x 130mm
Proben er især velegnet til brug sammen med ETI’s brede sortiment af thermocouple-termometre.
En IKKE vinklet version af dette produkt er også tilgængelig (varenummer: ETI-123-030).
Tekniske specifikationer
| Sensor | Thermocouple Type K |
| Reaktionstid | Mindre end 1 sekunder |
| Temperatur måleområde | -75 til +250°C |
| Nøjagtighed | ± 1,5°C imellem -40 og 375°C |
| ± 0,4% imellem 375 og 1000 °C | |
| Måleprobe diameter | Ø15 mm |
| Måleprobe længde | 130 mm |
| Håndtag - materiale | Sort nylon (Max. temperatur 105°C) |
| Ledningslængde | 1 meter flad ledning |
| Ledningstype | PTFE flat |
| TC Stik | MPK Miniature TC stik (grøn) |
Relaterede varer
ETI-133-175. Thermocouple Type-K
Måleområde: -75 til +250°C
På lager
TC Type-K Robust indstiksprobe i 2 længder. -75 til +250°C.
ETI-133-120 (Ø6,36 x 300 mm) / ETI-133-126 (Ø6,35 x 100 mm). Med T-formet håndtag.
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 656,25 DKK
Inkl. moms
TC Type-K Glasfiber ledningssensor m. blottet målepunkt. -60 til +350°C. 2 længder.
ETI-133-382 (Ø1,5 x 1000 mm), ETI-133-383 (Ø1,5 x 2000 mm).
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 162,50 DKK
Inkl. moms
Type K High-temperature MI probe Ø1,5 x 130 mm hex handle 1 meter
ETI-123-204. Thermocouple probe. Ø1,5 x 130 mm, med håndtag.
På lager
TC Type-K/T luft eller gas probe. -75°C til 250°C, Ø4,5 x 130 mm med håndtag, 1 m ledning.
ETI-123-300 (Type-K, lige ledn.), ETI-323-300 Type-K, snoet ledn.), ETI-127-300 (Type-T, lige ledn.), ETI-327-300 Type-T, snoet ledn.).
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 443,75 DKK
Inkl. moms
TC Type-K Stiv flad probe, til måling imellem pakker, -75 til 250°C. To probelængder.
ETI-123-060 (Ø4,5 x 130 mm), ETI-123-080 (Ø4,5 x 500 mm) med håndtag og 1 m ledning.
I restordre
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 418,75 DKK
Inkl. moms
Thermocouple Type K/T ledningssensor med blottet målepunkt, -75 til 250°C, 3 længder.
ETI-133-362 (TC-K Ø1,5 x 1 m), ETI-137-362 (TC-T Ø1,5 x 1 m), ETI-133-363 (TC-K Ø1,5 x 2 m), ETI-137-363 (TC-T Ø1,5 x 2 m), ETI-133-360 (TC-K Ø1,5 x 5 m).
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 125,00 DKK
Inkl. moms
