Fri fragt på ordrer
over 599 DKK
30 dages returret
40 års erfaring
Godkendt af fødevarestyrelsen
Smileyordning
Beskrivelse
Ekstra robust overfladetemperaturprobe 1000°C. Thermocouple Type K
Denne robuste overfladetemperaturprobe er velegnet til måling af høje temperaturer på f.eks. grillpander kogeplader osv.
En vinklet version af denne probe er også tilgængelig (produktnummer: ETI-123-028).
Tekniske specifikationer
| Sensor | Thermocouple Type K |
| Reaktionstid | Mindre end 1 sekunder |
| Temperatur måleområde | -100 til 1000°C |
| Nøjagtighed | ± 1,5°C imellem -40 og 375°C |
| ± 0,4% imellem 375 og 1000 °C | |
| Måleprobe diameter | Ø12 mm |
| Måleprobe længde | 130 mm |
| Håndtag - materiale | Sort nylon (Max. temperatur 105°C) |
| Ledningslængde | 1 meter flad ledning |
| Ledningstype | Flad PVC isoleret udvendig diameter Ø4,7 mm |
| TC Stik | MPK Miniature TC stik (grøn) |
Relaterede varer
Type T Miniature nåle probe, -75 til 250°C
ETI-137-180. Thermocouple probe. Ø 1,4 x 50 mm.
I restordre
Type K High-temperature MI probe Ø1,5 x 130 mm hex handle 1 meter
ETI-123-204. Thermocouple probe. Ø1,5 x 130 mm, med håndtag.
På lager
ETI-133-040. Thermocouple Type-K
Måleområde: -10 til 100°C
På lager
TC Type-K/T standard indstiksprobe, -75 til +250°C, Ø 3,3 x 130 mm, (1 m. ledning).
ETI-123-160 (Type-K, lige ledn.), ETI-323-160 (Type-K, snoet ledn.), ETI-127-160 (Type-T, lige ledn.), ETI-327-160 (Type-T, snoet ledn.)
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 387,50 DKK
Inkl. moms
TC Type-K Hurtigreagerende nåle-probe. -75 til +250°C
ETI-123-100. Ekstra tynd Thermocouple indstiksprobe. Ø1,8 x 250 mm, med håndtag og 1 m ledning.
På lager
TC Type-K Robust ledningssensor probe med blottet målepunkt. -75 til 250°C. 2 længder.
ETI-133-372 (ø2,4 x 1 m), ETI-133-373 (Ø2,4 x 2 m).
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 181,25 DKK
Inkl. moms
K-Type Precision ribbon surface probe Ø15 x 130 mm
ETI-123-030. Thermocouple probe, Ø15 x 130 mm.
På lager
K-Type surface probe Ø6 x 130 mm
ETI-123-000. Thermocouple Probe, Ø6 x 130 mm.
På lager
