Fri fragt på ordrer
over 599 DKK
30 dages returret
40 års erfaring
Godkendt af fødevarestyrelsen
Smileyordning
Beskrivelse
Denne overfladeprobe er fremstillet med et gitter som sensor hvilket forøger målehastigheden væsentligt.
Probens målehoved er på denne model lige.
(Samme model men med et 90 grader vinklet probehoved hedder ETI-123-052).
Tekniske specifikationer
| Sensor | Thermocouple Type K |
| Reaktionstid | Mindre end 1 sekund |
| Temperatur måleområde | -75 til +250°C |
| Nøjagtighed | ± 1,5°C imellem -40 og 375°C |
| ± 0,4% imellem 375 og 1000 °C | |
| Måleprobe diameter | Ø8 mm |
| Måleprobe længde | 130 mm |
| Øvrige TC typer | Fås også som Type-T Thermocouple (ETI-127-044) |
| Håndtag - materiale | Sort nylon (Max. temperatur 105°C) |
| Ledningslængde | 1 meter flad ledning |
| Ledningstype | PTFE flat |
| TC Stik | MPK Miniature TC stik (grøn) |
Relaterede varer
TC Type-K Stiv flad probe, til måling imellem pakker, -75 til 250°C. To probelængder.
ETI-123-060 (Ø4,5 x 130 mm), ETI-123-080 (Ø4,5 x 500 mm) med håndtag og 1 m ledning.
I restordre
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 418,75 DKK
Inkl. moms
Type-K Heavy Duty Temperature Probe, Ø8 x 500 mm, Reduced tip
ETI-133-130. Thermocouple probe, Ø8 x 500 mm, Reduceret målespids.
På lager
Type-K Fast response penetration probe, Ø1mm x 90 mm
ETI-133-150. Sous Vide probe, Thermocouple Type-K.
Måleområde: -75 til +250°C
På lager
TC Type-K Fleksibel (bøjelig) højtemp. probe. -200 til 1100°C. 2 længder.
ETI-123-212 (Ø3 x 130 mm), ETI-123-213 (Ø3 x 300 mm). Thermocouple prober med håndtag.
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 512,50 DKK
Inkl. moms
Type T Miniature nåle probe, -75 til 250°C
ETI-137-180. Thermocouple probe. Ø 1,4 x 50 mm.
I restordre
TC Type-K Hurtigreagerende nåle-probe. -75 til +250°C
ETI-123-100. Ekstra tynd Thermocouple indstiksprobe. Ø1,8 x 250 mm, med håndtag og 1 m ledning.
På lager
K-Type Precision ribbon surface probe Ø15 x 130 mm
ETI-123-030. Thermocouple probe, Ø15 x 130 mm.
På lager
