TC Type-K/T luft eller gas probe. -75°C til 250°C, Ø4,5 x 130 mm med håndtag, 1 m ledning.
ETI-123-300 (Type-K, lige ledn.), ETI-323-300 Type-K, snoet ledn.), ETI-127-300 (Type-T, lige ledn.), ETI-327-300 Type-T, snoet ledn.).
Fra 443,75 DKK Inkl. moms
På lager
Fri fragt på ordrer
over 599 DKK
30 dages returret
40 års erfaring
Godkendt af fødevarestyrelsen
Smileyordning
Beskrivelse
Thermocouple Type-K/Type-T luft eller gas probe.
Denne hurtigreagerende luft- eller gas- probe i rustfrit stål er især anvendelig til måling af lufttemperaturer i kølerum køleskabe frysere opbevaringsområder og lignende.
Proben er velegnet til brug sammen med alle de termometre fra ETI som er beregnet til Thermocouple Type-K/Type-T Prober.
Vælg imellem Type-K og Type-T
og
Vælg imellem lige ledning og snoet ledning.
Tekniske specifikationer
| Sensor | Thermocouple Type K / Type T |
| Reaktionstid | Mindre end ½ sekund |
| Temperatur måleområde | -75 til +250°C |
| Målenøjagtighed - Type K | ± 0,5°C imellem 0 og 100°C |
| Måle nøjagtighed - Type T | ± 0,2°C imellem -20 og 70°C |
| Måleprobe dimensioner | Ø 4,5 x 130 mm |
| Håndtag - materiale | Sort nylon (Max. temperatur 105°C) |
| Ledningslængde | 1 meter flad/snoet ledning. |
| Ledningstype | PTFE |
| TC Stik | MPK Miniature TC stik (grøn) |
Relaterede varer
ETI-133-040. Thermocouple Type-K
Måleområde: -10 til 100°C
På lager
TC Type-K Ledningssensor med blottet målepunkt, -75 til 250°C, 3 længder.
ETI-133-362 (Ø1,5 x 1 m), ETI-133-363 (Ø1,5 x 2 m), ETI-133-360 (Ø1,5 x 5 m).
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 125,00 DKK
Inkl. moms
TC Type-K Fleksibel (bøjelig) højtemp. probe. -200 til 1100°C. 2 længder.
ETI-123-212 (Ø3 x 130 mm), ETI-123-213 (Ø3 x 300 mm). Thermocouple prober med håndtag.
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 512,50 DKK
Inkl. moms
TC Type-K Stik-monteret indstiksprobe, -75 til +250°C.
ETI-133-151. Thermocouple probe for bl.a. Sous Vide. Ø1,0 x 90 mm.
På lager
Type-K Fast response penetration probe, Ø1mm x 90 mm
ETI-133-150. Sous Vide probe, Thermocouple Type-K.
Måleområde: -75 til +250°C
På lager
TC Type-K Rulle-overfladeprobe med PTFE eller stål hjul. -75 til 250°C.
ETI-123-036 (PTFE hjul) / ETI-123-038 (Stål hjul). 50 x 45 mm. Håndtag og 1 m ledning.
I restordre
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 1.700,00 DKK
Inkl. moms
Type T Miniature nåle probe, -75 til 250°C
ETI-137-180. Thermocouple probe. Ø 1,4 x 50 mm.
I restordre
