Fri fragt på ordrer
over 599 DKK
30 dages returret
40 års erfaring
Godkendt af fødevarestyrelsen
Smileyordning
Beskrivelse
Højtemperaturs probe af typen MI (Mineralulds isoleret). Thermocouple Type-K.
Højtemperaturs probe af typen MI (Mineralulds isoleret). Thermocouple Type-K.
Disse fleksible MI-prober kan bøjes/formes til enhver facon uden at forringe ydeevnen.
Proberne er velegnet til måling af høje temperaturer i f.eks. frituregryder, ovne og lignende.
Den fås i 2 forskellige probelængder:
130 mm (ETI-123-212)
300 mm (ETI-123-213)
Tekniske specifikationer
| Sensor | Thermocouple Type K |
| Reaktionstid | Mindre end 4 sekunder |
| Temperatur måleområde | -200 til +1100°C |
| Nøjagtighed | ± 1,5°C imellem -40 og 375°C ± 0,4% imellem 375 og 1000 °C |
| Måleprobe diameter | Ø3,0 mm |
| Måleprobe længde | 130 mm (ETI-123-212) 300 mm (ETI-123-213) |
| Øvrige TC typer | Fås også som Type-T Thermocouple (ETI-127-212) |
| Håndtag - materiale | Sort nylon (Max. temperatur 105°C) |
| Ledningslængde | 1 meter flad ledning Fås også i en version med snoet ledning (ETI-323-212) |
| TC Stik | MPK Miniature TC stik (grøn) |
Relaterede varer
Type-K Oven Probe, Ø3,5 x 130 mm, Stainless steel handle
ETI-133-170. Thermocouple probe, Ø3,5 x 130 m.
På lager
Type K binder probe Ø3 x 130 mm hex handle 1 meter
ETI-123-240. Thermocouple probe. Ø3 x 130 mm, med håndtag. 1 meter ledning.
I restordre
Type-K Heavy Duty Temperature Probe, Ø8 x 500 mm, Reduced tip
ETI-133-130. Thermocouple probe, Ø8 x 500 mm, Reduceret målespids.
På lager
ETI-133-040. Thermocouple Type-K
Måleområde: -10 til 100°C
På lager
TC Type-K Miniature nåle-probe uden håndtag. -75°C til 250°C.
ETI-133-180 (1 m ledning), ETI-133-182 (2 m ledning). Ø 1,4 x 50 mm Thermocouple prober.
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
581,25 DKK – 593,75 DKKInkl. moms
TC Type-K Stik-monteret indstiksprobe, -75 til +250°C.
ETI-133-151. Thermocouple probe for bl.a. Sous Vide. Ø1,0 x 90 mm.
På lager
K-Type ribbon surface probe Ø8 x 130 mm hex handle 1 metre lead
ETI-123-044. Thermocouple probe. Ø8 x 130 mm, med håndtag og 1 metre ledning.
På lager
TC Type-K Rulle-overfladeprobe med PTFE eller stål hjul. -75 til 250°C.
ETI-123-036 (PTFE hjul) / ETI-123-038 (Stål hjul). 50 x 45 mm. Håndtag og 1 m ledning.
I restordre
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 1.700,00 DKK
Inkl. moms
