Fri fragt på ordrer
over 599 DKK
30 dages returret
40 års erfaring
Godkendt af fødevarestyrelsen
Smileyordning
Beskrivelse
Sous-Vide nåle-probe Ø1 mm x 60/120 mm målesensor.
Disse specielle nåle-prober er specielt velegnet til Sous-Vide madlavning*.
Temperatur måleområde: -60 til 250°C
Probens ledningslængde: 1 meter.
*Sous-Vide madlavning: Tilberedelse af vakuumforseglet mad i vandbad ved lav temperatur.
Sous-Vide som langsomt er blevet mere og mere udbredt i kokkebranchen er endelig ved at rykke ind i hjemmekøkkener over hele verden.
Tekniske specifikationer
| Sensor | Thermocouple Type K |
| Reaktionstid | Mindre end 2 sekunder |
| Temperatur måleområde | -60 til +250°C |
| Nøjagtighed | ±0,5°C imellem 0 og 100°C |
| Måleprobe diameter | Ø 1,0 mm |
| Måleprobe længde | 60 mm / 120 mm |
| Øvrige TC typer | Fås også som Thermocouple Type-T |
| Probe-krave - materiale | Sort nylon (Max. temperatur 105°C) |
| Ledningslængde | 1 meter |
| Ledningstype | Flad PTFE ledning |
| TC Stik | MPK Miniature TC stik (grøn) |
Relaterede varer
Type T Miniature nåle probe, -75 til 250°C
ETI-137-180. Thermocouple probe. Ø 1,4 x 50 mm.
I restordre
K-Type Heavy duty surface probe Ø12 x 130 mm
ETI-123-020. Thermocouple probe, Ø12 x 130 mm.
På lager
TC Type-K Glasfiber ledningssensor m. blottet målepunkt. -60 til +350°C. 2 længder.
ETI-133-382 (Ø1,5 x 1000 mm), ETI-133-383 (Ø1,5 x 2000 mm).
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 162,50 DKK
Inkl. moms
TC Type-K Stik-monteret indstiksprobe, -75 til +250°C.
ETI-133-151. Thermocouple probe for bl.a. Sous Vide. Ø1,0 x 90 mm.
På lager
TC Type-K/T luft eller gas probe. -75°C til 250°C, Ø4,5 x 130 mm med håndtag, 1 m ledning.
ETI-123-300 (Type-K, lige ledn.), ETI-323-300 Type-K, snoet ledn.), ETI-127-300 (Type-T, lige ledn.), ETI-327-300 Type-T, snoet ledn.).
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 443,75 DKK
Inkl. moms
Type-K Heavy Duty Temperature Probe, Ø8 x 500 mm, Reduced tip
ETI-133-130. Thermocouple probe, Ø8 x 500 mm, Reduceret målespids.
På lager
TC Type-K Hurtigreagerende nåle-probe. -75 til +250°C
ETI-123-100. Ekstra tynd Thermocouple indstiksprobe. Ø1,8 x 250 mm, med håndtag og 1 m ledning.
På lager
Type-K Oven Probe, Ø3,5 x 130 mm, Stainless steel handle
ETI-133-170. Thermocouple probe, Ø3,5 x 130 m.
På lager
