Fri fragt på ordrer
over 599 DKK
30 dages returret
40 års erfaring
Godkendt af fødevarestyrelsen
Smileyordning
Beskrivelse
Lang Thermocouple Type-K indstiks-probe.
Denne 0,5 meter lange afstivede nåleprobe i rustfrit stål med T-formet polypropylen-håndtag er udstyret med en indsnævret følespids (reduceret diameter) som sikrer en hurtigere respons tid.
Responstiden er derved mindre end 20 sekunder selvom der er tale om en kraftig metal-probe.
Proben kan anvendes til rigtig mange forskellige applikationer bl.a. til industrielle målinger så som f.eks. måling af temperaturer i asfalt korn møddinger m.v
Tekniske specifikationer
| Reaktionstid | Mindre end 20 sekunder |
| Temperatur måleområde | -75 til +250°C |
| Nøjagtighed | ±1,5°C |
| Mål (måleproben) | Ø8 x 500 mm |
| Mål (målespids) | Ø6,35 x 25 mm |
| Øvrige TC typer | Fås også som Type-T Thermocouple (ETI-137-130) |
| Håndtag | T-formet fremstillet i Polypropylene |
| Ledningslængde | 1 meter |
Relaterede varer
Thermapen med kombineret indstiksprobe- og Infrarødt- termometer
ETI-228-065 (hvid) / ETI-228-045 (Rød).
Inkl. kalibreringscertifikat.
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 1.156,25 DKK
Inkl. moms
K-Type Precision ribbon surface probe Ø15 x 130 mm
ETI-123-030. Thermocouple probe, Ø15 x 130 mm.
På lager
TC Type-K/T standard indstiksprobe, -75 til +250°C, Ø 3,3 x 130 mm, (1 m. ledning).
ETI-123-160 (Type-K, lige ledn.), ETI-323-160 (Type-K, snoet ledn.), ETI-127-160 (Type-T, lige ledn.), ETI-327-160 (Type-T, snoet ledn.)
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 387,50 DKK
Inkl. moms
K-Type magnet surface probe Ø24 x 28 mm, 500 mm lead
ETI-133-017. Termocouple probe, Ø24 x 28 mm.
På lager
TC Type-K/T indstiksprobe, -75 til +250°C, Ø3,3 x 100 mm, med håndtag.
ETI-123-159 (Type-K, Lige ledn.), ETI-323-159 (Type-K, Snoet ledn.), ETI-127-159 (Type-T, Lige ledn.), ETI-327-159 (Type-T, Snoet ledn.)
I restordre
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 418,75 DKK
Inkl. moms
ETI-133-040. Thermocouple Type-K
Måleområde: -10 til 100°C
På lager
TC Type-K Miniature nåle-probe uden håndtag. -75°C til 250°C.
ETI-133-180 (1 m ledning), ETI-133-182 (2 m ledning). Ø 1,4 x 50 mm Thermocouple prober.
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 581,25 DKK
Inkl. moms
TC Type-K Stiv flad probe, til måling imellem pakker, -75 til 250°C. To probelængder.
ETI-123-060 (Ø4,5 x 130 mm), ETI-123-080 (Ø4,5 x 500 mm) med håndtag og 1 m ledning.
I restordre
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 418,75 DKK
Inkl. moms
