Fri fragt på ordrer
over 599 DKK
30 dages returret
40 års erfaring
Godkendt af fødevarestyrelsen
Smileyordning
Beskrivelse
Ekstra robust temperaturprobe med T-formet håndtag. Thermocouple Type K
Denne afstivede nåleprobe i rustfrit stål med T-formet polypropylen-håndtag er udstyret med en indsnævret følespids som sikrer hurtig respons.
Proben kan anvendes til rigtig mange forskellige formål bl.a. til fødevareforarbejdelse eller måling af temperaturer på asfalt m.v.
Proben findes i 2 forskellige længder:
100 mm (ETI-133-126)
300 mm (ETI-133-120)
Tekniske specifikationer
| Reaktionstid | Mindre end 9 sekunder |
| Temperatur måleområde | -75 til +250°C |
| Nøjagtighed | ±0,5°C imellem 0 og 100°C |
| Mål (måleproben) | Ø6,35 x 300 mm |
| Mål (målespids) | Ø4,5 x 25 mm |
| Øvrige TC typer | Fås også som Type-T Thermocouple (ETI-137-120) |
| Håndtag | T-formet fremstillet i Polypropylene |
| Ledningslængde | 1 meter |
Relaterede varer
TC Type-K Fleksibel (bøjelig) højtemp. probe. -200 til 1100°C. 2 længder.
ETI-123-212 (Ø3 x 130 mm), ETI-123-213 (Ø3 x 300 mm). Thermocouple prober med håndtag.
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 512,50 DKK
Inkl. moms
TC Type-K/T luft eller gas probe. -75°C til 250°C, Ø4,5 x 130 mm med håndtag, 1 m ledning.
ETI-123-300 (Type-K, lige ledn.), ETI-323-300 Type-K, snoet ledn.), ETI-127-300 (Type-T, lige ledn.), ETI-327-300 Type-T, snoet ledn.).
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 443,75 DKK
Inkl. moms
Type-K Oven Probe, Ø3,5 x 130 mm, Stainless steel handle
ETI-133-170. Thermocouple probe, Ø3,5 x 130 m.
På lager
K-Type magnet surface probe Ø24 x 28 mm, 500 mm lead
ETI-133-017. Termocouple probe, Ø24 x 28 mm.
På lager
ETI-133-040. Thermocouple Type-K
Måleområde: -10 til 100°C
På lager
ETI-133-175. Thermocouple Type-K
Måleområde: -75 til +250°C
På lager
Type K High-temperature MI probe Ø1,5 x 130 mm hex handle 1 meter
ETI-123-204. Thermocouple probe. Ø1,5 x 130 mm, med håndtag.
På lager
