Fri fragt på ordrer
over 599 DKK
30 dages returret
40 års erfaring
Godkendt af fødevarestyrelsen
Smileyordning
Beskrivelse
Ekstra robust overfladetemperaturprobe thermocouple Type-K, med vinklet målehoved.
Denne robuste overfladetemperaturprobe er velegnet til måling af høje temperaturer på f.eks. grillpander kogeplader osv. Responstid er mindre end 1 sekund.
Temperaturspænd: -100°C til + 1000°C
Dimensioner: Ø12mm x 25mm x 130mm
En ret (ikke vinklet) version af denne probe er også tilgængelig (produktnummer: ETI-123-020).
Tekniske specifikationer
| Sensor | Thermocouple Type K |
| Reaktionstid | Mindre end 1 sekunder |
| Temperatur måleområde | -100 til 1000°C |
| Nøjagtighed | ± 1,5°C imellem -40 og 375°C |
| ± 0,4% imellem 375 og 1000 °C | |
| Måleprobe diameter | Ø12 mm, vinklet 90° |
| Måleprobe længde | 130 mm |
| Håndtag - materiale | Sort nylon (Max. temperatur 105°C) |
| Ledningslængde | 1 meter flad ledning |
| Ledningstype | Flad PVC isoleret, udvendig diameter Ø4,7 mm |
| TC Stik | MPK Miniature TC stik (grøn) |
Relaterede varer
Type-K Heavy Duty Temperature Probe, Ø8 x 500 mm, Reduced tip
ETI-133-130. Thermocouple probe, Ø8 x 500 mm, Reduceret målespids.
På lager
K-Type right-angled ribbon surface probe
ETI-123-032. Thermocouple Type K. Vinklet overflade probe. Ø15 x 130 mm.
I restordre
TC Type-K/T luft eller gas probe. -75°C til 250°C, Ø4,5 x 130 mm med håndtag, 1 m ledning.
ETI-123-300 (Type-K, lige ledn.), ETI-323-300 Type-K, snoet ledn.), ETI-127-300 (Type-T, lige ledn.), ETI-327-300 Type-T, snoet ledn.).
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 443,75 DKK
Inkl. moms
TC Type-K/T indstiksprobe, -75 til +250°C, Ø3,3 x 100 mm, med håndtag.
ETI-123-159 (Type-K, Lige ledn.), ETI-323-159 (Type-K, Snoet ledn.), ETI-127-159 (Type-T, Lige ledn.), ETI-327-159 (Type-T, Snoet ledn.)
I restordre
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 418,75 DKK
Inkl. moms
K-Type ribbon surface probe Ø8 x 130 mm hex handle 1 metre lead
ETI-123-044. Thermocouple probe. Ø8 x 130 mm, med håndtag og 1 metre ledning.
På lager
TC Type-K Glasfiber ledningssensor m. blottet målepunkt. -60 til +350°C. 2 længder.
ETI-133-382 (Ø1,5 x 1000 mm), ETI-133-383 (Ø1,5 x 2000 mm).
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 162,50 DKK
Inkl. moms
TC Type-K Robust ledningssensor probe med blottet målepunkt. -75 til 250°C. 2 længder.
ETI-133-372 (ø2,4 x 1 m), ETI-133-373 (Ø2,4 x 2 m).
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 181,25 DKK
Inkl. moms
K-Type Heavy duty surface probe Ø12 x 130 mm
ETI-123-020. Thermocouple probe, Ø12 x 130 mm.
På lager
