TC Type-K/T indstiksprobe, -75 til +250°C, Ø3,3 x 100 mm, med håndtag.
ETI-123-159 (Type-K, Lige ledn.), ETI-323-159 (Type-K, Snoet ledn.), ETI-127-159 (Type-T, Lige ledn.), ETI-327-159 (Type-T, Snoet ledn.)
418,75 DKK – 431,25 DKKInkl. moms
I restordre (Forventet leveringstid ca. 14 dage)
Fri fragt på ordrer
over 599 DKK
30 dages returret
40 års erfaring
Godkendt af fødevarestyrelsen
Smileyordning
Beskrivelse
Hurtig reagerende probe med tynd probespids. Thermocouple Type-K eller Type-T, med eller uden snoet ledning.
Hurtig reagerende probe med tynd probespids. Thermocouple Type-K eller Type-T, med eller uden snoet ledning.
Denne indstiksprobe i rustfrit stål er udstyret med en indsnævret probe-spids (til Ø 1,8 mm), som sikrer en hurtig reaktionstid.
Proben kan anvendes til rigtig mange forskellige formål bl.a. til fødevareforarbejdelse.
Den kan anvendes til alle ETI-termometre som er beregnet til Thermocouple Type-K eller Type-T prober.
Vælg imellem en Type-K eller en Type-T Thermocouple probe.
og
Vælg imellem en lige ledning (ETI-123-159 / ETI-127-159), eller en spiral ledning (ETI-323-159 / ETI-327-159).
Tekniske specifikationer
| Reaktionstid | Mindre end 2 sekunder |
| Temperatur måleområde | -75 til +250°C |
| Nøjagtighed | ±0,5°C imellem 0 og 100°C (High Accuracy) |
| Mål (måleproben) | Ø3,3 x 100 mm |
| Mål (målespids) | Ø1,8 x 25 mm |
| Håndtag - materiale | Sort nylon (Max. temperatur 105°C) |
| Ledningslængde | 1 meter. Vælg imellem en lige eller en snoet ledning |
| Fabrikations land | United Kingdom |
Relaterede varer
TC Type-K Stik-monteret indstiksprobe, -75 til +250°C.
ETI-133-151. Thermocouple probe for bl.a. Sous Vide. Ø1,0 x 90 mm.
På lager
Thermapen med kombineret indstiksprobe- og Infrarødt- termometer
ETI-228-065 (hvid) / ETI-228-045 (Rød).
Inkl. kalibreringscertifikat.
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
1.156,25 DKKInkl. moms
Type-K Oven Probe, Ø3,5 x 130 mm, Stainless steel handle
ETI-133-170. Thermocouple probe, Ø3,5 x 130 m.
På lager
TC Type-K Glasfiber ledningssensor m. blottet målepunkt. -60 til +350°C. 2 længder.
ETI-133-382 (Ø1,5 x 1000 mm), ETI-133-383 (Ø1,5 x 2000 mm).
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 162,50 DKK
Inkl. moms
Type-K Heavy Duty Temperature Probe, Ø8 x 500 mm, Reduced tip
ETI-133-130. Thermocouple probe, Ø8 x 500 mm, Reduceret målespids.
På lager
Type-K Fast response penetration probe, Ø1mm x 90 mm
ETI-133-150. Sous Vide probe, Thermocouple Type-K.
Måleområde: -75 til +250°C
På lager
TC Type-K Miniature nåle-probe uden håndtag. -75°C til 250°C.
ETI-133-180 (1 m ledning), ETI-133-182 (2 m ledning). Ø 1,4 x 50 mm Thermocouple prober.
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
581,25 DKK – 593,75 DKKInkl. moms
K-Type right-angled ribbon surface probe
ETI-123-032. Thermocouple Type K. Vinklet overflade probe. Ø15 x 130 mm.
I restordre
