Fri fragt på ordrer
over 599 DKK
30 dages returret
40 års erfaring
Godkendt af fødevarestyrelsen
Smileyordning
Beskrivelse
Overfladetemperatur probe. Thermocouple Type K
Fjederbelastet overfladetemperatursprobe med kobberskive følespids.
Denne temperaturprobe er ideel til måling af mange forskellige overfladetemperaturer.
Tekniske specifikationer
| Sensor | Thermocouple Type K |
| Reaktionstid | Mindre end 1 sekund |
| Temperatur måleområde | -100 til +600°C |
| Nøjagtighed | ± 1,5°C imellem -40 og 375°C |
| ± 0,4% imellem 375 og 1000 °C | |
| Måleprobe diameter | Ø6 mm |
| Måleprobe længde | 130 mm |
| Øvrige TC typer | Fås også som Type-T Thermocouple (ETI-127-000) |
| Håndtag - materiale | Sort nylon (Max. temperatur 105°C) |
| Ledningslængde | 1 meter flad ledning |
| Fås også i en version med snoet ledning (ETI-323-000) | |
| Ledningstype | Flad PTFE isoleret udvendig diameter Ø4,7 mm |
| TC Stik | MPK Miniature TC stik (grøn) |
Relaterede varer
TC Type-K Stik-monteret indstiksprobe, -75 til +250°C.
ETI-133-151. Thermocouple probe for bl.a. Sous Vide. Ø1,0 x 90 mm.
På lager
Type-K Oven Probe, Ø3,5 x 130 mm, Stainless steel handle
ETI-133-170. Thermocouple probe, Ø3,5 x 130 m.
På lager
ETI-133-040. Thermocouple Type-K
Måleområde: -10 til 100°C
På lager
Type K High-temperature MI probe Ø1,5 x 130 mm hex handle 1 meter
ETI-123-204. Thermocouple probe. Ø1,5 x 130 mm, med håndtag.
På lager
TC Type-K Miniature nåle-probe uden håndtag. -75°C til 250°C.
ETI-133-180 (1 m ledning), ETI-133-182 (2 m ledning). Ø 1,4 x 50 mm Thermocouple prober.
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 581,25 DKK
Inkl. moms
TC Type-K Hurtigreagerende nåle-probe. -75 til +250°C
ETI-123-100. Ekstra tynd Thermocouple indstiksprobe. Ø1,8 x 250 mm, med håndtag og 1 m ledning.
På lager
Type T Miniature nåle probe, -75 til 250°C
ETI-137-180. Thermocouple probe. Ø 1,4 x 50 mm.
I restordre
TC Type-K Robust ledningssensor probe med blottet målepunkt. -75 til 250°C. 2 længder.
ETI-133-372 (ø2,4 x 1 m), ETI-133-373 (Ø2,4 x 2 m).
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 181,25 DKK
Inkl. moms
