Fri fragt på ordrer
over 599 DKK
30 dages returret
40 års erfaring
Godkendt af fødevarestyrelsen
Smileyordning
Beskrivelse
Generelt anvendelig indstiks probe. Thermocouple Type-K.
- Ø3,3 x 100 mm
- reaktionstid mindre end 5 sek.
- temperatur område -75 til 250°C
- nøjagtighed (type K) ±0.5°C fra 0°C til 100°C
- PTFE ledning
Proben fås i disse 3 ledningslængder:
1 meter (ETI-133-158)
3 meter (ETI-133-220)
5 meter (ETI-133-222)
Tekniske specifikationer
| Temperaturområde | -75 til +250°C |
| Nøjagtighed | ±0,5°C (0 til 100°C |
| Reaktionstid | Mindre end 5 sek. |
| Sensor | Thermocouple Type-K |
| Mål (måleproben) | Ø3,3 x 100 mm |
| Ledningslængder | 1 meter (ETI-133-158) 3 meter (ETI-133-220) 5 meter (ETI-133-222) |
| TC Stik | MPK Miniature TC stik (grøn) |
| Fabrikant | ETI (England) |
Relaterede varer
TC Type-K Rulle-overfladeprobe med PTFE eller stål hjul. -75 til 250°C.
ETI-123-036 (PTFE hjul) / ETI-123-038 (Stål hjul). 50 x 45 mm. Håndtag og 1 m ledning.
I restordre
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 1.700,00 DKK
Inkl. moms
Type-K Oven Probe, Ø3,5 x 130 mm, Stainless steel handle
ETI-133-170. Thermocouple probe, Ø3,5 x 130 m.
På lager
K-Type right-angled ribbon surface probe
ETI-123-032. Thermocouple Type K. Vinklet overflade probe. Ø15 x 130 mm.
I restordre
Type-K Fast response penetration probe, Ø1mm x 90 mm
ETI-133-150. Sous Vide probe, Thermocouple Type-K.
Måleområde: -75 til +250°C
På lager
Type T Miniature nåle probe, -75 til 250°C
ETI-137-180. Thermocouple probe. Ø 1,4 x 50 mm.
I restordre
TC Type-K Ledningssensor med blottet målepunkt, -75 til 250°C, 3 længder.
ETI-133-362 (Ø1,5 x 1 m), ETI-133-363 (Ø1,5 x 2 m), ETI-133-360 (Ø1,5 x 5 m).
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 125,00 DKK
Inkl. moms
TC Type-K Stik-monteret indstiksprobe, -75 til +250°C.
ETI-133-151. Thermocouple probe for bl.a. Sous Vide. Ø1,0 x 90 mm.
På lager
