Fri fragt på ordrer
over 599 DKK
30 dages returret
40 års erfaring
Godkendt af fødevarestyrelsen
Smileyordning
Beskrivelse
Specilaprobe til måling af dæk-temperaturer.
Denne temperaturprobe som er specielt beregnet til måling af temperaturer i dæk er udstyret med et justerbart målehoved, så målespidsen kan indstilles til en bestemt måledybde fra 0 til 10 mm.
Tekniske specifikationer
| Sensor | Thermocouple Type K |
| Nøjagtighed | ± 0,5°C imellem 0 og 100°C |
| TC Stik | MPK Miniature TC stik (grøn) |
| Måle-responstid | Mindre end 2 sekunder |
| Temperaturspænd | -60 til 250°C |
| Diameter | Ø3 mm |
| Måleprobe-længder | 0 - 10 mm |
| Ledningslængde | 1 meter (snoet ledning) |
Relaterede varer
K-Type surface probe Ø6 x 130 mm
ETI-123-000. Thermocouple Probe, Ø6 x 130 mm.
På lager
TC Type-K/T luft eller gas probe. -75°C til 250°C, Ø4,5 x 130 mm med håndtag, 1 m ledning.
ETI-123-300 (Type-K, lige ledn.), ETI-323-300 Type-K, snoet ledn.), ETI-127-300 (Type-T, lige ledn.), ETI-327-300 Type-T, snoet ledn.).
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 443,75 DKK
Inkl. moms
TC Type-K Miniature nåle-probe uden håndtag. -75°C til 250°C.
ETI-133-180 (1 m ledning), ETI-133-182 (2 m ledning). Ø 1,4 x 50 mm Thermocouple prober.
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 581,25 DKK
Inkl. moms
TC Type-K Stik-monteret indstiksprobe, -75 til +250°C.
ETI-133-151. Thermocouple probe for bl.a. Sous Vide. Ø1,0 x 90 mm.
På lager
Thermocouple Type K/T ledningssensor med blottet målepunkt, -75 til 250°C, 3 længder.
ETI-133-362 (TC-K Ø1,5 x 1 m), ETI-137-362 (TC-T Ø1,5 x 1 m), ETI-133-363 (TC-K Ø1,5 x 2 m), ETI-137-363 (TC-T Ø1,5 x 2 m), ETI-133-360 (TC-K Ø1,5 x 5 m).
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 125,00 DKK
Inkl. moms
ETI-133-040. Thermocouple Type-K
Måleområde: -10 til 100°C
På lager
Type K binder probe Ø3 x 130 mm hex handle 1 meter
ETI-123-240. Thermocouple probe. Ø3 x 130 mm, med håndtag. 1 meter ledning.
I restordre
