Type K binder probe Ø3 x 130 mm hex handle 1 meter
ETI-123-240. Thermocouple probe. Ø3 x 130 mm, med håndtag. 1 meter ledning.
393,75 DKKInkl. moms
I restordre (Forventet leveringstid ca. 14 dage)
-
-
Inkl. moms
-
Inkl. moms
Tilgængelig på restordre
Fri fragt på ordrer
over 599 DKK
30 dages returret
40 års erfaring
Godkendt af fødevarestyrelsen
Smileyordning
Beskrivelse
Bøjelig temperaturprobe. Thermocouple Type K
Til måling af temperaturer på steder hvor almindelige stive temperaturprober ikke kan komme til at måle.
Tekniske specifikationer
| Sensor | Thermocouple Type K |
| Reaktionstid | Mindre end 3 sekunder |
| Temperatur måleområde | -75 til +250°C |
| Nøjagtighed | ±0,5°C imellem 0 og 100°C |
| Måleprobe diameter | Ø3,0 mm |
| Måleprobe længde | 130 mm |
| Øvrige TC typer | Fås også som Type-T Thermocouple (ETI-127-240) |
| Håndtag - materiale | Sort nylon (Max. temperatur 105°C) |
| Ledningslængde | 1 meter |
| Fås også i en version med snoet ledning (ETI-323-240) | |
| Ledningstype | Flad PTFE |
| TC Stik | MPK Miniature TC stik (grøn) |
Relaterede varer
TC Type-K Rulle-overfladeprobe med PTFE eller stål hjul. -75 til 250°C.
ETI-123-036 (PTFE hjul) / ETI-123-038 (Stål hjul). 50 x 45 mm. Håndtag og 1 m ledning.
I restordre
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 1.700,00 DKK
Inkl. moms
TC Type-K Fleksibel (bøjelig) højtemp. probe. -200 til 1100°C. 2 længder.
ETI-123-212 (Ø3 x 130 mm), ETI-123-213 (Ø3 x 300 mm). Thermocouple prober med håndtag.
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
512,50 DKK – 568,75 DKKInkl. moms
TC Type-K Stik-monteret indstiksprobe, -75 til +250°C.
ETI-133-151. Thermocouple probe for bl.a. Sous Vide. Ø1,0 x 90 mm.
På lager
TC Type-K Stiv flad probe, til måling imellem pakker, -75 til 250°C. To probelængder.
ETI-123-060 (Ø4,5 x 130 mm), ETI-123-080 (Ø4,5 x 500 mm) med håndtag og 1 m ledning.
I restordre
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
418,75 DKK – 518,75 DKKInkl. moms
TC Type-K Hurtigreagerende nåle-probe. -75 til +250°C
ETI-123-100. Ekstra tynd Thermocouple indstiksprobe. Ø1,8 x 250 mm, med håndtag og 1 m ledning.
På lager
Thermocouple Type K/T ledningssensor med blottet målepunkt, -75 til 250°C, 3 længder.
ETI-133-362 (TC-K Ø1,5 x 1 m), ETI-137-362 (TC-T Ø1,5 x 1 m), ETI-133-363 (TC-K Ø1,5 x 2 m), ETI-137-363 (TC-T Ø1,5 x 2 m), ETI-133-360 (TC-K Ø1,5 x 5 m).
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 125,00 DKK
Inkl. moms
Type-K Heavy Duty Temperature Probe, Ø8 x 500 mm, Reduced tip
ETI-133-130. Thermocouple probe, Ø8 x 500 mm, Reduceret målespids.
På lager
K-Type ribbon surface probe Ø8 x 130 mm hex handle 1 metre lead
ETI-123-044. Thermocouple probe. Ø8 x 130 mm, med håndtag og 1 metre ledning.
På lager
