Fri fragt på ordrer
over 599 DKK
30 dages returret
40 års erfaring
Godkendt af fødevarestyrelsen
Smileyordning
Beskrivelse
Miniature probe med ekstra tynd målespids. Thermocouple Type-K.
Denne miniature nåleprobe er både robust og alsidigt. Den kan bl.a. anvendes til Sous Vide madlavning.
Probens reducerede spids giver en superhurtig måle-responstid på under 1 sekund.
- Temperaturområde (probe og ledning): -75°C til 250°C
- Dimensioner: Ø1,4 (reduceret Ø1 mm) x 50 mm
- Probens ledningslængder: 1 meter (ETI-133-180) eller 2 meter (ETI-133-182)
Proben duer til alle ETI’s termometre og dataloggere m.v. som anvender Thermocouple Type K prober.
Tekniske specifikationer
| Temperaturområde | -75 til +250°C |
| Nøjagtighed | ±0,5°C (0 til 100°C |
| Reaktionstid | Mindre end 1 sek. |
| Sensor | Thermocouple Type-K |
| Mål (måleproben) | Ø1,4 x 50 mm |
| Ledningslængde | 1 meter (ETI-133-180) 2 meter (ETI-133-182) |
| TC Stik | MPK Miniature TC stik (grøn) |
| Fabrikant | ETI (England) |
Relaterede varer
Type T Miniature nåle probe, -75 til 250°C
ETI-137-180. Thermocouple probe. Ø 1,4 x 50 mm.
I restordre
TC Type-K Stik-monteret indstiksprobe, -75 til +250°C.
ETI-133-151. Thermocouple probe for bl.a. Sous Vide. Ø1,0 x 90 mm.
På lager
ETI-133-040. Thermocouple Type-K
Måleområde: -10 til 100°C
På lager
TC Type-K/T luft eller gas probe. -75°C til 250°C, Ø4,5 x 130 mm med håndtag, 1 m ledning.
ETI-123-300 (Type-K, lige ledn.), ETI-323-300 Type-K, snoet ledn.), ETI-127-300 (Type-T, lige ledn.), ETI-327-300 Type-T, snoet ledn.).
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 443,75 DKK
Inkl. moms
ETI-133-175. Thermocouple Type-K
Måleområde: -75 til +250°C
På lager
TC Type-K Robust ledningssensor probe med blottet målepunkt. -75 til 250°C. 2 længder.
ETI-133-372 (ø2,4 x 1 m), ETI-133-373 (Ø2,4 x 2 m).
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 181,25 DKK
Inkl. moms
TC Type-K/T standard indstiksprobe, -75 til +250°C, Ø 3,3 x 130 mm, (1 m. ledning).
ETI-123-160 (Type-K, lige ledn.), ETI-323-160 (Type-K, snoet ledn.), ETI-127-160 (Type-T, lige ledn.), ETI-327-160 (Type-T, snoet ledn.)
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
387,50 DKK – 400,00 DKKInkl. moms
Type-K Oven Probe, Ø3,5 x 130 mm, Stainless steel handle
ETI-133-170. Thermocouple probe, Ø3,5 x 130 m.
På lager
