Fri fragt på ordrer
over 599 DKK
30 dages returret
40 års erfaring
Godkendt af fødevarestyrelsen
Smileyordning
Beskrivelse
Vandtæt probe og vandtæt TC stik. Thermocouple Type K
Denne overfladeprobe er fremstillet med et gitter som sensor hvilket forøger målehastigheden og målenøjagtigheden væsentligt.
Tekniske specifikationer
| Sensor | Thermocouple Type K |
| Reaktionstid | Mindre end 1 sekund |
| Temperatur måleområde | -75 til +250°C |
| Nøjagtighed | ± 1,5°C imellem -40 og 375°C |
| Måleprobe diameter | Ø8 mm |
| Måleprobe længde | 130 mm |
| Øvrige TC typer | Fås også som Type-T Thermocouple (ETI-127-046) |
| Håndtag - materiale | Sort nylon (Max. temperatur 105°C) |
| Ledningslængde | 1 meter |
| Fås også i en version med snoet ledning (ETI-323-046) | |
| Ledningstype | Flad PVC isoleret |
| TC Stik | Vandtæt MPK Miniature TC stik (grøn) |
Relaterede varer
TC Type-K/T standard indstiksprobe, -75 til +250°C, Ø 3,3 x 130 mm, (1 m. ledning).
ETI-123-160 (Type-K, lige ledn.), ETI-323-160 (Type-K, snoet ledn.), ETI-127-160 (Type-T, lige ledn.), ETI-327-160 (Type-T, snoet ledn.)
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 387,50 DKK
Inkl. moms
TC Type-K Robust indstiksprobe i 2 længder. -75 til +250°C.
ETI-133-120 (Ø6,36 x 300 mm) / ETI-133-126 (Ø6,35 x 100 mm). Med T-formet håndtag.
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 656,25 DKK
Inkl. moms
Type-K Heavy Duty Temperature Probe, Ø8 x 500 mm, Reduced tip
ETI-133-130. Thermocouple probe, Ø8 x 500 mm, Reduceret målespids.
På lager
TC Type-K Robust ledningssensor probe med blottet målepunkt. -75 til 250°C. 2 længder.
ETI-133-372 (ø2,4 x 1 m), ETI-133-373 (Ø2,4 x 2 m).
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 181,25 DKK
Inkl. moms
TC Type-K Stik-monteret indstiksprobe, -75 til +250°C.
ETI-133-151. Thermocouple probe for bl.a. Sous Vide. Ø1,0 x 90 mm.
På lager
K-Type ribbon surface probe Ø8 x 130 mm hex handle 1 metre lead
ETI-123-044. Thermocouple probe. Ø8 x 130 mm, med håndtag og 1 metre ledning.
På lager
K-Type Precision ribbon surface probe Ø15 x 130 mm
ETI-123-030. Thermocouple probe, Ø15 x 130 mm.
På lager
TC Type-K/T luft eller gas probe. -75°C til 250°C, Ø4,5 x 130 mm med håndtag, 1 m ledning.
ETI-123-300 (Type-K, lige ledn.), ETI-323-300 Type-K, snoet ledn.), ETI-127-300 (Type-T, lige ledn.), ETI-327-300 Type-T, snoet ledn.).
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 443,75 DKK
Inkl. moms
