Fri fragt på ordrer
over 599 DKK
30 dages returret
40 års erfaring
Godkendt af fødevarestyrelsen
Smileyordning
Beskrivelse
Et catering-termometerkit som leveres i en praktisk ABS-taske, inkl. 2 stk. måleprober, en temperaturlogbog, 100 stk. antibakterielle spritklude og et sporbart kalibreringscertifikat.
Dette termometer- og probesæt er designet til fødevare- og catering-industrien.
Therma 22 catering termometer kittet indeholder:
1 x ETI-227-022 Therma 22 termometer
1 x ETI-177-166 TC TypeT indstiks probe
1 x ETI-177-372 TC Type T ledningsprobe for luft/gas
1 x ETI-831-100 temperatur log-bog
1 x ETI-836-220 æske med 100 stk. antibakterielle spritservietter.
1 x ETI-834-120 ABS taske

Tekniske specifikationer
| TC Temperaturområde | -199,9 til 400°C |
|---|---|
| Thermistor Temperaturområde | -39,9 til 149,9°C |
| Måleopløsning | 0,1°C til 300°Cderefter 1°C |
| Målenøjagtighed (instrumentet alene) | ±0,2°C |
| Målenøjagtighed inkl. proben TC Type T | ±0,5°C (-50 til 150°C) |
| Målenøjagtighed inkl. Thermistor probe | ±0,4°C (-25 til 110°C) |
| Batteri | 3 stk. 1,5 volt AAA (inkluderet) |
| Batteri levetid | 5 år (10000 timer) |
| Sensor Type | Thermistor eller Thermocouple Type T |
| Display | 12 mm LCD |
| Dimensioner | Instrument: 26 x 56 x 128 mm, Taske: 230 x 270 x 80 mm |
| Vægt | 130 gram |
| Apparat materiale | ABS plastik som inkluderer "Biomaster" produkt beskyttelse |
| Fabrikationsland | United Kingdom |
| Garanti periode | 2 år |
| Temperaturområde for proberne | ETI-177-166: -75 til 250°C / ETI-177-372: -75 til 250°C |
| Vand / støv beskyttelse | IP65 Beskyttelse |
| Måleskala | Celsius |
| Certificering | Gratis sporbart kalibrerings certifikat |
| Målenøjagtighed for prober | ETI-177-166: ±0,2°C, -20 °C til 70°C / ETI-177-372: ±0,2 °C, -20°C til 70°C |
| Reaktionstid for proberne | ETI-177-166:Mindre end 5 Sek. / ETI-177-372: 1 Sek. |
| Probe Diameter | ETI-177-166: Ø3,3 mm / ETI-177-372: Ø2,4 mm |
| Probe Længder | ETI-177-166: 130 mm / ETI-177-372: 1000 mm |
| Lednings type | Lige ledning |
| EAN / GTIN nr. | 5024368154125 |
|---|
Relaterede varer
Type K High-temperature MI probe Ø1,5 x 130 mm hex handle 1 meter
ETI-123-204. Thermocouple probe. Ø1,5 x 130 mm, med håndtag.
På lager
K-Type Heavy duty surface probe Ø12 x 130 mm
ETI-123-020. Thermocouple probe, Ø12 x 130 mm.
På lager
TC Type-K Stiv flad probe, til måling imellem pakker, -75 til 250°C. To probelængder.
ETI-123-060 (Ø4,5 x 130 mm), ETI-123-080 (Ø4,5 x 500 mm) med håndtag og 1 m ledning.
I restordre
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 418,75 DKK
Inkl. moms
K-Type Precision ribbon surface probe Ø15 x 130 mm
ETI-123-030. Thermocouple probe, Ø15 x 130 mm.
På lager
TC Type-K/T indstiksprobe, -75 til +250°C, Ø3,3 x 100 mm, med håndtag.
ETI-123-159 (Type-K, Lige ledn.), ETI-323-159 (Type-K, Snoet ledn.), ETI-127-159 (Type-T, Lige ledn.), ETI-327-159 (Type-T, Snoet ledn.)
I restordre
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 418,75 DKK
Inkl. moms
Thermocouple Type K/T ledningssensor med blottet målepunkt, -75 til 250°C, 3 længder.
ETI-133-362 (TC-K Ø1,5 x 1 m), ETI-137-362 (TC-T Ø1,5 x 1 m), ETI-133-363 (TC-K Ø1,5 x 2 m), ETI-137-363 (TC-T Ø1,5 x 2 m), ETI-133-360 (TC-K Ø1,5 x 5 m).
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 125,00 DKK
Inkl. moms
TC Type-K Hurtigreagerende nåle-probe. -75 til +250°C
ETI-123-100. Ekstra tynd Thermocouple indstiksprobe. Ø1,8 x 250 mm, med håndtag og 1 m ledning.
På lager
Type-K Oven Probe, Ø3,5 x 130 mm, Stainless steel handle
ETI-133-170. Thermocouple probe, Ø3,5 x 130 m.
På lager
