Fri fragt på ordrer
over 599 DKK
30 dages returret
40 års erfaring
Godkendt af fødevarestyrelsen
Smileyordning
Beskrivelse
Denne overfladeprobe er fremstillet med et gitter som sensor hvilket forøger målehastigheden væsentligt.
Probens målehoved er på denne model vinklet i 90 grader.
Samme probe uden vinklet probehoved hedder ETI-123-044.
Målehovedets diameter er: Ø8 mm.
Måle-reaktionstiden er: 0,5 sekund.
Måleområde: -75 til 250°C.
Målesensor: Thermocouple Type-K
Tekniske specifikationer
| Sensor | Thermocouple Type K |
| Reaktionstid | Mindre end ½ sekund |
| Temperatur måleområde | -75 til +250°C |
| Nøjagtighed | ± 1,5°C |
| Måleprobe diameter | Ø8 mm |
| Måleprobe længde | 130 mm |
| Øvrige TC typer | Fås også som Type-T Thermocouple (ETI-127-044) |
| Håndtag - materiale | Sort nylon (Max. temperatur 105°C) |
| Ledningslængde | 1 meter flad ledning |
| Ledningstype | PTFE |
| TC Stik | MPK Miniature TC stik (grøn) |
Relaterede varer
Thermocouple Type K/T ledningssensor med blottet målepunkt, -75 til 250°C, 3 længder.
ETI-133-362 (TC-K Ø1,5 x 1 m), ETI-137-362 (TC-T Ø1,5 x 1 m), ETI-133-363 (TC-K Ø1,5 x 2 m), ETI-137-363 (TC-T Ø1,5 x 2 m), ETI-133-360 (TC-K Ø1,5 x 5 m).
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 125,00 DKK
Inkl. moms
K-Type ribbon surface probe Ø8 x 130 mm hex handle 1 metre lead
ETI-123-044. Thermocouple probe. Ø8 x 130 mm, med håndtag og 1 metre ledning.
På lager
TC Type-K Glasfiber ledningssensor m. blottet målepunkt. -60 til +350°C. 2 længder.
ETI-133-382 (Ø1,5 x 1000 mm), ETI-133-383 (Ø1,5 x 2000 mm).
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 162,50 DKK
Inkl. moms
TC Type-K Hurtigreagerende nåle-probe. -75 til +250°C
ETI-123-100. Ekstra tynd Thermocouple indstiksprobe. Ø1,8 x 250 mm, med håndtag og 1 m ledning.
På lager
TC Type-K/T indstiksprobe, -75 til +250°C, Ø3,3 x 100 mm, med håndtag.
ETI-123-159 (Type-K, Lige ledn.), ETI-323-159 (Type-K, Snoet ledn.), ETI-127-159 (Type-T, Lige ledn.), ETI-327-159 (Type-T, Snoet ledn.)
I restordre
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 418,75 DKK
Inkl. moms
Type K High-temperature MI probe Ø1,5 x 130 mm hex handle 1 meter
ETI-123-204. Thermocouple probe. Ø1,5 x 130 mm, med håndtag.
På lager
K-Type Heavy duty surface probe Ø12 x 130 mm
ETI-123-020. Thermocouple probe, Ø12 x 130 mm.
På lager
TC Type-K Fleksibel (bøjelig) højtemp. probe. -200 til 1100°C. 2 længder.
ETI-123-212 (Ø3 x 130 mm), ETI-123-213 (Ø3 x 300 mm). Thermocouple prober med håndtag.
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 512,50 DKK
Inkl. moms
