Fri fragt på ordrer
over 599 DKK
30 dages returret
40 års erfaring
Godkendt af fødevarestyrelsen
Smileyordning
Beskrivelse
Ovn/luft probe med krokodillenæbs-klips. Thermocouple Type K.
Denne speciell ovnprobe er udstyret med en krokodillenæbs-klips som gør at den let kan fastgøres til en ovnrippe eller lignende uden at målesensoren derved rører noget. Den er således alene beregnet til at måle lufttemperaturen på varme steder.
Proben er velegnet til at måle ovn- og grilltemperaturer.
Responstid er mindre end 1 sekunder.
Sensortype: Thermocouple Type K.
Temperaturspænd: -50 til 350°C
Proben leveres sammen med en 2 meter lang ledning som er omkranset af en flettet metalstrømpe af rustfrit stål.
Tekniske specifikationer
| Sensor | Thermocouple Type K |
| Reaktionstid | Mindre end 1 sekund |
| Temperatur måleområde | -50 til +350°C |
| Nøjagtighed | ±0,5°C imellem 0 og 100°C |
| Måleprobe diameter | Åben målepunkt (1 mm) |
| Måleprobe længde | 0 mm |
| Ledningslængde | 2 meter |
| Ledningstype | rustfri stål strømpe |
| TC Stik | MPK Miniature TC stik (grøn) |
Relaterede varer
ETI-133-040. Thermocouple Type-K
Måleområde: -10 til 100°C
På lager
K-Type ribbon surface probe Ø8 x 130 mm hex handle 1 metre lead
ETI-123-044. Thermocouple probe. Ø8 x 130 mm, med håndtag og 1 metre ledning.
På lager
TC Type-K Hurtigreagerende nåle-probe. -75 til +250°C
ETI-123-100. Ekstra tynd Thermocouple indstiksprobe. Ø1,8 x 250 mm, med håndtag og 1 m ledning.
På lager
TC Type-K Stik-monteret indstiksprobe, -75 til +250°C.
ETI-133-151. Thermocouple probe for bl.a. Sous Vide. Ø1,0 x 90 mm.
På lager
TC Type-K Glasfiber ledningssensor m. blottet målepunkt. -60 til +350°C. 2 længder.
ETI-133-382 (Ø1,5 x 1000 mm), ETI-133-383 (Ø1,5 x 2000 mm).
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 162,50 DKK
Inkl. moms
K-Type right-angled ribbon surface probe
ETI-123-032. Thermocouple Type K. Vinklet overflade probe. Ø15 x 130 mm.
I restordre
TC Type-K/T luft eller gas probe. -75°C til 250°C, Ø4,5 x 130 mm med håndtag, 1 m ledning.
ETI-123-300 (Type-K, lige ledn.), ETI-323-300 Type-K, snoet ledn.), ETI-127-300 (Type-T, lige ledn.), ETI-327-300 Type-T, snoet ledn.).
På lager
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fra 443,75 DKK
Inkl. moms
Type-K Fast response penetration probe, Ø1mm x 90 mm
ETI-133-150. Sous Vide probe, Thermocouple Type-K.
Måleområde: -75 til +250°C
På lager
